eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Debiut OUTDOORZY SA na rynku NewConnect

Debiut OUTDOORZY SA na rynku NewConnect

2016-12-06 13:25

Debiut OUTDOORZY SA na rynku NewConnect

Sklep sportowy © stockphoto-graf - Fotolia.com

6 grudnia 2016 roku spółka OUTDOORZY SA zadebiutowała na rynku NewConnect. Jest to 15. debiut na tym rynku w 2016 roku. Spółka prowadzi sklep internetowy z odzieżą oraz sprzętem sportowo-turystycznym.

Historia i działalność emitenta


Outdoorzy Spółka Akcyjna powstała w wyniku przekształcenia ze spółki cywilnej Outdoorzy Spółka Cywilna Paweł Miśkiewicz i Łukasz Golonka z dnia 27 marca 2013 roku.

Outdoorzy s.c. Paweł Miśkiewicz i Łukasz Golonka powstała w roku 2008. Ideą powstania przedsiębiorstwa było stworzenie sklepu internetowego, który skupi wokół siebie społeczność górską i jednocześnie zaproponuje jej profesjonalną obsługę w doborze sprzętu. Przez następnych kilka lat firma budowała swoją silną pozycję na rynku e-commerce jako profesjonalnego sklepu skierowanego do wszystkich entuzjastów sportu - gór, wspinania, outdooru czy podróży. Z roku na rok ilość produktów, ich zróżnicowanie oraz ilość działów zwiększała się. W 2013 roku spółka cywilna została przekształcona w spółkę akcyjną. W tym samym roku nastąpiła również zmiana właścicielska poprzez sprzedaż wszystkich akcji przez założycieli, firmie Robinson Europe SA. Założyciele spółki Outdoorzy s.c. pozostali członkami zarządu Outdoorzy SA i są nimi do chwili obecnej.

Spółka prowadzi działalność handlową obejmującą sprzedaż odzieży oraz sprzętu sportowo-turystycznego wyłącznie w formie sklepu internetowego. Sklep internetowy outdoorzy.pl powstał w kwietniu 2008 roku.

Produkty oferowane przez Spółkę podzielone zostały na 11 kategorii sprzedażowych: odzież męska, odzież damska, buty, plecaki i torby, turystyka, wspinaczka, akcesoria, bieganie, księgarnia, rowery, sporty zimowe.

Spółka w swojej ofercie posiada blisko 250 najlepszych i najpopularniejszych marek.

fot. stockphoto-graf - Fotolia.com

Sklep sportowy

Spółka OUTDOORZY SA prowadząca sklep internetowy z odzieżą oraz sprzętem sportowo-turystycznym zadebiutowała na rynku NewConnect.


Cele emisyjne

 1. Zwiększenie zatowarowania magazynu, co pozwoli na realizację zamówień w opcji wysyłki w ciągu 24h. Zminimalizuje to tym samym procent zamówień odrzuconych lub niezrealizowanych z powodu długiego terminu oczekiwania przez klienta na dostawę towaru, a tym samym zmniejszy koszty logistyczne (94,99% środków z emisji; środki wykorzystane).
 2. Zmodernizowanie silnika sklepu, aktualizacja wyglądu sklepu na bardziej aktualny oraz optymalizacja filtrowania, wyszukiwania produktów przez klienta, aby był intuicyjny i bardziej przyjazny (1,24% środków z emisji; środki wykorzystane).
 3. Wprowadzenie responsywnej wersji sklepu, w celu umożliwienia korzystania z niego użytkownikom urządzeń mobilnych (1,84% środków z emisji; środki planowane do wykorzystania, na dzień sporządzenia dokumentu informacyjnego niewykorzystane).
 4. Budowanie zasięgu oraz bazy lojalnych klientów, którzy będą powracać (1,93% środków z emisji; środki wykorzystane).

O emitencie

 • Nazwa spółki: OUTDOORZY S.A.
 • Debiut w 2016 r. na NC: 15
 • Sektor/spółka w sektorze: e-handel
 • Miejsce siedziby: Warszawa
 • Przedmiot działalności: Spółka prowadzi działalność handlową obejmującą sprzedaż odzieży oraz sprzętu sportowo-turystycznego wyłącznie w formie sklepu internetowego. Sklep internetowy outdoorzy.pl powstał w kwietniu 2008 roku
 • Subskrypcja/sprzedaż (T/N, prywatna/publiczna): Oferta prywatna 2.500.000 nowych akcji serii C
 • Wartość oferty: Oferta prywatna: 625.000,00 zł
 • Cena sprzedaży: Cena emisyjna akcji serii C: 0,25 zł
 • Kurs odniesienia: 0,25 zł
 • Wartość spółki: 2.625.000 zł
 • Wartość instrumentów wprowadzanych: 1.125.000 zł
 • Autoryzowany Doradca: Beskidzkie Biuro Consultingowe S.A.
 • Animator: Dom Maklerski BDM S.A.


oprac. : eGospodarka.pl

Zobacz także


Oceń

1 1

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.