eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Ranking kredytów hipotecznych V 2016

Ranking kredytów hipotecznych V 2016

2016-05-27 11:40

Ranking kredytów hipotecznych V 2016

Ranking kredytów hipotecznych V 2016 © arsdigital - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Dom, mieszkanie czy też działka budowlana to nie lada zakup, by wziąć na ten cel pieniądze niejedna osoba zdecyduje udać się do banku po kredyt hipoteczny. Dla osób, które liczą się z szybką jego spłatą Comperia.pl przygotowała majowy ranking najlepszych 10-letnich kredytów hipotecznych.
- Kredyty hipoteczne to dobry sposób na pozyskanie finansowania dla osób zainteresowanych przeprowadzeniem transakcji na rynku nieruchomości. Dzieje się tak dlatego, ponieważ produkty te mogą opiewać na wysokie kwoty oraz są teraz stosunkowo nisko oprocentowane. Przykładowo, średnie oprocentowanie rzeczywiste 10-letniego kredytu na kwotę 200 tys. zł z 10 proc. wkładem własnym wynosi dziś 4,69 proc., podczas gdy jeszcze kilka lat temu z powodzeniem przekraczało ono poziom 7 proc. – mówi Jacek Kasperczyk, analityk porównywarki finansowej Comperia.pl.

Gdzie znajdziemy najlepsze kredyty hipoteczne?


Porównując dostępne na rynku kredyty hipoteczne analitycy Comperia.pl wykorzystali parametry wybrane przez użytkowników Fast50Club w drodze ankiety. W maju Internautów najbardziej interesują kredyty 10-letnie na kwotę 200 tys. zł z 10 proc. wkładem własnym. Tym samym, wyróżnionym bankiem w ramach Comperia Stars został Bank BPS.

Oprocentowanie rzeczywiste tego zobowiązania wynosi zaledwie 3,49 proc., pomimo tego, że za jego udzielenie pobierana jest prowizja w wysokości 1,9 proc. Trzeba jednak zaznaczyć, że aby móc się cieszyć z tak atrakcyjnych warunków przyszły kredytobiorca musi otworzyć w Banku BPS konto osobiste z kartą debetową i dostępem do bankowości internetowej, a także kupić kartę kredytową oraz ubezpieczenie mieszkania.

Drugie miejsce w zestawieniu zajęła oferta pakietowa „WŁASNY KĄT hipoteczny" dostępna w PKO BP z oprocentowaniem rzeczywistym 3,85 proc. Niestety, w jej przypadku, podobnie jak u zwycięzcy, konieczne jest skorzystanie z dodatkowych produktów bankowych typu konto osobiste, karta kredytowa oraz ubezpieczenia chroniącego przed utratą pracy i na życie.

Podium zamyka kredyt hipoteczny udzielany przez Bank Zachodni WBK. Tu także konieczny jest zakup dodatkowych produktów bankowych np. konta osobistego z regularnym wpływem. Oprocentowanie rzeczywiste tego rozwiązania wynosi 3,86 proc., a prowizja pobierana za jego udzielenie ma wysokość 2 proc.

Kolejne miejsca w rankingu zajęły zobowiązania mieszkaniowe oferowane przez Bank Pekao, BOŚ, mBank oraz Deutsche Bank. Oprocentowania rzeczywiste tych zobowiązań przyjmują wartości z przedziału 4,20 - 5,29 proc. Warto pamiętać, że każda z tych instytucji pobiera prowizję za udzielenie swojego zobowiązania.
- Kredyty hipoteczne stanowią doskonałe wsparcie dla osób planujących zakup domu, działki czy mieszkania. Wynika to z faktu, że zobowiązania te nie tylko łatwo zaciągnąć (oferowane niemal przez wszystkie banki), ale są one teraz po prostu tanie (niskie oprocentowanie). Trzeba jednak pamiętać, że nic nie trwa wiecznie i wcześniej czy później powyższe atuty mogą ulec odwróceniu. – mówi Jacek Kasperczyk, Comperia.pl.

fot. mat. prasowe

TOP7 kredytów hipotecznych na kwotę 180 tys. zł

Obecnie najniższą ratą charakteryzuje się kredyt hipoteczny "Mój Dom" w ofercie z kartą kredytową BPS Visa


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

1 1

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: