eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Program Europejski PKO BP: prosta droga po dotacje unijne?

Program Europejski PKO BP: prosta droga po dotacje unijne?

2016-03-23 12:08

Program Europejski PKO BP: prosta droga po dotacje unijne?

Program Europejski w PKO BP © davis - Fotolia.com

PKO Bank Polski powiadomił o wprowadzeniu skierowanego do przedsiębiorców Programu Europejskiego - kompleksowego sposobu na skorzystanie z dotacji unijnych.

Na skróty

  • W ofercie PKO Bank Polskiego pojawiły się usługi finansowe mające wspierać przedsiębiorców na każdym etapie starania się o środki unijne.
  • Program Europejski ma być odpowiedzią na potrzeby firm w zakresie finansowania, rozliczeń i zabezpieczenia transakcji handlowych.
  • Program zakłada nie tylko narzędzia wsparcia finansowego, ale również usługi w zakresie doradztwa.
  • Pula środków przewidzianych na krajowe i regionalne programy operacyjne w ramach perspektywy 2014-2020 sięga 82,5 mld euro, z czego w ręce przedsiębiorców ma trafić ponad 17 mld euro.

Od początku


Oferowany przez PKO BP Program Europejski ma gwarantować przedsiębiorcom pełną obsługę bankową w zakresie realizacji przedsięwzięć finansowanych z funduszy unijnych, wspierając proces absorbcji środków unijnych przez polski sektor MSP. Przeznaczony jest dla podmiotów realizujących projekty współfinansowane ze środków wspólnotowych. W ramach programu przedsiębiorcy otrzymują produkty i usługi, które wspomagają przedsięwzięcie na każdym z jego etapów. Począwszy od fazy pomysłu, przez przygotowanie wniosku o dofinansowanie, aplikowanie o dotacje, ocenę projektu i podpisanie umowy o dofinansowanie, aż po złożenie wniosku o płatność, rozliczenie i wypłatę refundacji.

fot. davis - Fotolia.com

Program Europejski w PKO BP

PKO Bank Polski powiadomił o wprowadzeniu skierowanego do przedsiębiorców Programu Europejskiego - kompleksowego sposobu na skorzystanie z dotacji unijnych.


- Program Europejski to szeroka oferta produktów i usług bankowych stanowiących kompleksowe rozwiązanie dla podmiotów realizujących projekty współfinansowane ze środków unijnych. Przeznaczony jest zarówno dla „właścicieli" projektów, czyli podmiotów składających wnioski o wsparcie, jak i wykonawców, podwykonawców oraz dostawców niezbędnych usług i towarów w ramach realizowanych przedsięwzięć. Program odpowiada na różne potrzeby w obszarze finansowania i rozliczeń, w tym zapewnia prowadzenie „rachunku pod projekt” bez opłat co przesądza o tym, że jest to doskonała oferta umożliwiająca firmom wykorzystanie środków unijnych i dynamiczny rozwój ich działalności – podkreśla Agnieszka Wardak, dyrektor Departamentu Klientów Małych i Średnich Przedsiębiorstw w PKO Banku Polskim.

Dopasowane do projektu finansowanie


Program Europejski oferuje szeroki wachlarz produktów z zakresu finansowania projektów. Dotyczy to zarówno kosztów kwalifikowanych, które są podstawą do uzyskania dotacji, jak i pozostałych wydatków będących kosztami niekwalifikowanymi. W ramach programu klienci PKO Banku Polskiego mają do dyspozycji następujące produkty i usługi:

1) Kredyt technologiczny – udzielany na realizację inwestycji, której celem jest wdrożenie lub uruchomienie technologii, dzięki której możliwe będzie znaczące unowocześnienie towarów, procesów lub usług. Przedsiębiorcy w ramach kredytu mogą liczyć na maksymalnie 6 mln zł premii technologicznej, nawet 25-letni okres kredytowania oraz udział własny już od 25% kosztów kwalifikowanych. Produkt oferowany jest we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

2) Kredyt inwestycyjny MSP – udzielany na finansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą lub rolniczą, a także na rozpoczęcie działalności. Przedsiębiorcy w ramach produktu mogą skorzystać z szybkiej decyzji kredytowej – nawet 24 h od momentu złożenia kompletnego wniosku na kwotę do 1 miliona złotych. Dodatkowo, w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu ze środków z dotacji bank nie pobiera prowizji za wcześniejszą spłatę.

 

1 2 3

następna

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

1 1

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: