eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Indeks WIG20: najbardziej zyskowne spółki w III 2016

Indeks WIG20: najbardziej zyskowne spółki w III 2016

2016-03-18 13:33

Indeks WIG20: najbardziej zyskowne spółki w III 2016

Giełda © vege - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

W ciągu ostatniego miesiąca WIG20 zyskał 6.61 proc. Spójrzmy z kolei, jak w tym okresie zachowywały się trzy najlepsze spółki z tego indeksu i prześledźmy ich obecną sytuacje pod kątem analizy technicznej.

KGHM SA + 22,47 proc.


KGHM Polska Miedź S.A. jest jednym z liderów wśród producentów srebra oraz znajduje się w pierwszej dziesiątce wśród producentów miedzi na świecie Oprócz wyżej wymienionych surowców spółka produkuje również m.in. złoto, ołów, kwas siarkowy i sól kamienną. Warto dodać, że KGHM jest jednym z czołowych polskich eksporterów.
Akcje spółki są jednymi z najbardziej popularnych walorów na naszym parkiecie z tego względu są też bardzo płynnym papierem.

Od początku roku kurs spółki znajduje się w trendzie wzrostowym, a obecnie jeden walor jest wyceniany na 73,12 PLN. Spójrzmy co mówią wskaźniki i średnia krocząca EMA. Zarówno wskaźnik STS jak i RSI daje sygnał sprzedaży. Krótkookresowa średnia krocząca EMA daje identyczny odczyt jak wskaźniki. Ostatnie świece dzienne świadczą raczej o małym popycie, a ostatnie wartości wolumenu znajdują się na niższym niż zwykle poziomie.

Bazując wyłącznie na analizie technicznej można powiedzieć, że w tej chwili sytuacja na wykresie nie zachęca do zakupu walorów.

fot. mat. prasowe

KGHM SA

Od początku roku kurs spółki znajduje się w trendzie wzrostowym, a obecnie jeden walor jest wyceniany na 73,12 PLN.


CCC SA + 19,44 proc.


CCC SA funkcjonuje w sektorze handlu detalicznego. Zadebiutowała na naszej giełdzie w 2004 roku.

Na wykresie widoczny jest trend wzrostowy. Obecnie jeden walor jst wyceniany na 152,55 PLN. Zarówno wskaźnik RSI jak i STS daje sygnał przedaży, z kolei krotkokresowa średnia krocząca daje sygnał kupna, ale jest to bardzo słaby sygnał. Dzisiejsze wartości wolumenu znajdują się na podwyższonym poziomie. Warto też zwrócić uwagę, że popyt ma problem z przebiciem oporu w okoliach 155 PLN - 61,8 proc. zniesienia fibo.

Podsumowując, bazując wyłącznie na analizie techniczniej można powiedzieć, że dopóki nie zostanie przełamany opór w postaci 155 PLN sytuacja na wykresie nie zachęca do zakupu walorów.

fot. mat. prasowe

CCC SA

Na wykresie widoczny jest trend wzrostowy. Obecnie jeden walor jest wyceniany na 152,55 PLN.


Alior Bank SA +13,01 proc.


Alior Bank jest jednym z większych banków w naszym kraju. Spółka zadebiutowała na naszej giełdzie w 2012 roku.
Spójrzmy na wykres, obecnie jeden walor jest wyceniany na 66,10 PLN. Przebite zostało wsparcie w postaci krótkoterminowej linii trendu wzrostowego. Wskaźniki RSI i STS dają sygnał sprzedaży; identyczny odczyt daje też krótkookresowa średnia krocząca EMA. Warto zwrócić uwagę, że popyt ma problem z przebiciem oporu w okolicach 70 PLN, od którego nastąpiło odbicie i spadek kursu. Dzienne wartości wolumenu znajdują się na niższym niż zwykle poziomie.

Podsumowując, bazując wyłącznie na analizie technicznej można powiedzieć, ze dalsze wzrosty będą możliwe po przebiciu oporu w okolicach 70 PLN.

fot. mat. prasowe

Alior Bank SA

Obecnie jeden walor jest wyceniany na 66,10 PLN. Przebite zostało wsparcie w postaci krótkoterminowej linii trendu wzrostowego.


Michał Palenciuk
Analityk rynków finansowych

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.