eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Ranking kredytów hipotecznych II 2016

Ranking kredytów hipotecznych II 2016

2016-02-26 13:49

Ranking kredytów hipotecznych II 2016

Ranking kredytów hipotecznych II 2016 © Fotografeusz - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Zakup mieszkania to obecnie nie lada wydatek, stąd też zainteresowanie kredytami hipotecznymi z roku na rok wzrasta. Sprawdź, gdzie w lutym opłaca się wziąć kredyt hipoteczny.
Zobowiązanie hipoteczne to jeden z najpopularniejszych sposobów na sfinansowanie zakupu mieszkania. Wg raportu AMRON-SARFiN 4/2015, przygotowanego przez ZBP, w samym IV kw. 2015 r. zawarto ponad 48,7 tys. umów o kredyt mieszkaniowy. Co ciekawe, liczba wszystkich aktywnych umów kredytowych wynosi dziś 1,995 mln sztuk.

Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl przygotowali ranking kredytów hipotecznych.
– W raporcie AMRON_SARFiN ZBP czytamy, że średnia wysokość zobowiązania hipotecznego w IV kwartale 2015 r. wyniosła nieco ponad 214 tys. zł. Stąd też w naszym rankingu przyjęliśmy, że dany kredyt zostanie zaczerpnięty na 30 lat w kwocie 300 tys. zł. – mówi Jacek Kasperczyk, analityk Comperia.pl.

Dla przyjętych założeń najlepsze kredyty hipoteczne oferują:

fot. mat. prasowe

TOP5 kredytów hipotecznych na kwotę 214 tys. zł

Na pierwszej pozycji kredyt hipoteczny PKO BP - "WŁASNY KĄT hipoteczny"


Obecnie najlepszy kredyt hipoteczny znajdziemy w banku PKO BP. Oprocentowanie rzeczywiste tego produktu wynosi 3,36 proc. Istotną kwestią jest jeszcze to, że wspomniana instytucja nie pobiera prowizji za udzielenie tego zobowiązania.

Drugie miejsce zajął Bank BPH, gdzie rzeczywista roczna stopa oprocentowania tego kredytu wynosi 3,51 proc. Niestety w odróżnieniu od zwycięzcy, osoba zainteresowana tym rozwiązaniem musi liczyć się z koniecznością zapłacenia prowizji za udzielenie tego zobowiązania w wysokości 5 proc.
Pierwszą trójkę zestawienia na najlepszy kredyt hipoteczny zamyka oferta Banku Zachodniego WBK, w przypadku której oprocentowanie rzeczywiste wynosi 3,59 proc. a prowizja za jego udzielenie przyjmuje wartość 2 proc.

Przydatne linki:
Kredyty hipoteczne


Miejsca tuż za podium zajęły odpowiednio kredyty hipoteczne dostępne w Banku BPS oraz Banku Pekao. Co ważne, oprocentowanie rzeczywiste tych zobowiązań przyjmuje wartości od 3,81 do 3,92 proc., ale w obydwu tych przypadkach konieczne jest uiszczenie prowizji za udzielenie tych kredytów.

- Rzeczywista roczna stopa oprocentowania najlepszych kredytów hipotecznych nie przekracza poziomu 4 proc., co jest wartością bardzo atrakcyjną. Dla przypomnienia warto dodać, że średnia rynkowa dla przyjętych parametrów wynosi 4,35 proc. Tym samym dobrze widać, że wymienione w rankingu produkty należą do ścisłej czołówki. – komentuje Jacek Kasperczyk, Comperia.pl.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

1 1

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

  • Komentarz usunięty

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: