eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Obligacje skarbowe – oferta III 2016

Obligacje skarbowe – oferta III 2016

2016-02-24 12:49

Obligacje skarbowe – oferta III 2016

Obligacje skarbowe – oferta III 2016 © Route66 - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Jak poinformował resort finansów, w marcu oprocentowanie obligacji skarbowych zostanie utrzymane na poziomie z lutego 2016 roku. Zmianie nie ulegną również mnożnik i marże obowiązujące w kolejnych latach oszczędzania. Cieszą dobre wyniki sprzedaży w bieżącym roku – w styczniu sprzedaż przekroczyła 300 mln zł, w lutym przekroczy 400 mln zł.
Oprocentowanie 2-letnich papierów skarbowych wynosi 2,00% w skali roku. Pozostałe obligacje w pierwszym okresie odsetkowym oprocentowane są odpowiednio:
  • 2,10% dla 3-latek,
  • 2,30% dla 4-latek
  • 2,50% dla 10-latek.

W przypadku papierów o oprocentowaniu zmiennym także mnożnik i marże zostały utrzymane na tym samym poziomie.

Dla papierów 3-letnich oprocentowanie wyliczane jest raz na 6 miesięcy w oparciu o wartość sześciomiesięcznej stopy procentowej, po której banki pożyczają sobie pieniądze i mnożnik w wysokości 1,00. W przypadku obligacji 4-letnich oprocentowanie ulega zmianie co roku i jest wyliczane na podstawie sumy wskaźnika inflacji z ostatnich 12 miesięcy oraz marży – utrzymanej na poziomie 1,25%. Ten sam mechanizm, co dla 4-letnich, obowiązuje w przypadku obligacji 10-letnich. Dla papierów skarbowych o najdłuższym horyzoncie czasowym wyższa jest jednak wysokość marży, która wynosi 1,50%.

Od 24 lutego br. można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany.

Od 1 marca br. do 31 marca br. prowadzona jest sprzedaż nowych emisji skarbowych papierów dłużnych na następujących warunkach:

fot. mat. prasowe

Obligacje Skarbu Państwa - szczegóły oferty

W marcu klienci indywidualni będą mogli nadal kupić obligacje na preferencyjnych warunkach


Jak można nabyć obligacje skarbowe?


Obligacje Skarbu Państwa można kupić przez telefon: dzwoniąc pod numer 801 310 210, w godzinach od 8 do 20, bądź +48 81 535 66 55 dla połączeń z telefonów komórkowych i z zagranicy, oraz przez Internet w serwisie: www.zakup.obligacjeskarbowe.pl lub poprzez konto Inteligo. Zakupu można także dokonać w oddziałach PKO Banku Polskiego oraz Punktach Obsługi Klientów Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Instytucją uprawnioną do dystrybucji obligacji skarbowych, czyli agentem sprzedaży, jest PKO Bank Polski.


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.