eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Obligacje skarbowe – oferta III 2016

Obligacje skarbowe – oferta III 2016

2016-02-24 12:49

Obligacje skarbowe – oferta III 2016

Obligacje skarbowe – oferta III 2016 © Route66 - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Jak poinformował resort finansów, w marcu oprocentowanie obligacji skarbowych zostanie utrzymane na poziomie z lutego 2016 roku. Zmianie nie ulegną również mnożnik i marże obowiązujące w kolejnych latach oszczędzania. Cieszą dobre wyniki sprzedaży w bieżącym roku – w styczniu sprzedaż przekroczyła 300 mln zł, w lutym przekroczy 400 mln zł.
Oprocentowanie 2-letnich papierów skarbowych wynosi 2,00% w skali roku. Pozostałe obligacje w pierwszym okresie odsetkowym oprocentowane są odpowiednio:
  • 2,10% dla 3-latek,
  • 2,30% dla 4-latek
  • 2,50% dla 10-latek.

W przypadku papierów o oprocentowaniu zmiennym także mnożnik i marże zostały utrzymane na tym samym poziomie.

Dla papierów 3-letnich oprocentowanie wyliczane jest raz na 6 miesięcy w oparciu o wartość sześciomiesięcznej stopy procentowej, po której banki pożyczają sobie pieniądze i mnożnik w wysokości 1,00. W przypadku obligacji 4-letnich oprocentowanie ulega zmianie co roku i jest wyliczane na podstawie sumy wskaźnika inflacji z ostatnich 12 miesięcy oraz marży – utrzymanej na poziomie 1,25%. Ten sam mechanizm, co dla 4-letnich, obowiązuje w przypadku obligacji 10-letnich. Dla papierów skarbowych o najdłuższym horyzoncie czasowym wyższa jest jednak wysokość marży, która wynosi 1,50%.

Od 24 lutego br. można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany.

Od 1 marca br. do 31 marca br. prowadzona jest sprzedaż nowych emisji skarbowych papierów dłużnych na następujących warunkach:

fot. mat. prasowe

Obligacje Skarbu Państwa - szczegóły oferty

W marcu klienci indywidualni będą mogli nadal kupić obligacje na preferencyjnych warunkach


Jak można nabyć obligacje skarbowe?


Obligacje Skarbu Państwa można kupić przez telefon: dzwoniąc pod numer 801 310 210, w godzinach od 8 do 20, bądź +48 81 535 66 55 dla połączeń z telefonów komórkowych i z zagranicy, oraz przez Internet w serwisie: www.zakup.obligacjeskarbowe.pl lub poprzez konto Inteligo. Zakupu można także dokonać w oddziałach PKO Banku Polskiego oraz Punktach Obsługi Klientów Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Instytucją uprawnioną do dystrybucji obligacji skarbowych, czyli agentem sprzedaży, jest PKO Bank Polski.


Zobacz także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.