eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Kapitał na Własny Kąt: oszczędzanie na mieszkanie w PKO BP

Kapitał na Własny Kąt: oszczędzanie na mieszkanie w PKO BP

2016-02-09 13:53

Kapitał na Własny Kąt: oszczędzanie na mieszkanie w PKO BP

BKO Bank Polski wprowadza Kapitał na Własny Kąt © Jakub Krechowicz - Fotolia.com

BKO Bank Polski wprowadza Kapitał na Własny Kąt - ofertę skierowaną do osób, które noszą się z zamiarem zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego, ale nie zgromadziły jeszcze funduszy wystarczających na wymagany przez banki wkład własny. Decydując się na tę propozycję, przyszli kredytobiorcy mogą oszczędzać środki na preferencyjnych warunkach, a potem wnioskować o kredyt hipoteczny z obniżoną prowizją.
Nowa oferta PKO BP to nic innego niż plan systematycznego oszczędzania (Program Budowania Kapitału). Osoba, która się na niego zdecyduje, zdecyduje się również na comiesięczne odkładanie zadeklarowanej wcześniej kwoty, którą bank oprocentuje później według stawki rynkowej WIBOR 3M.

Kapitał na Własny Kąt premiować ma również systematyczność i terminowe wpłaty, za które uczestnik programu ma otrzymywać premię odsetkową po każdym, sześciomiesięcznym okresie odkładania środków. Premia będzie tym wyższa, im dłuższe będzie oszczędzania. Okres trwania programu to 5 lat. ale można go przedłużyć na kolejne 60 miesięcy. Po zakończeniu zbieraniu kapitału klient zdobywa możliwość otrzymania kredytu hipotecznego z prowizją obniżoną o tyle procent, ile tysięcy złotych zdołał uzbierać, uczestnicząc programie. Warunki – trzeba oszczędzać co najmniej rok (korzystna formuła kapitalizacji odsetek umożliwia przerwanie oszczędzania praktycznie w dowolnym momencie bez utraty odsetek należnych za okres oszczędzania), wnioskowana kwota kredytu to co najmniej 150 tys. zł.

fot. Jakub Krechowicz - Fotolia.com

BKO Bank Polski wprowadza Kapitał na Własny Kąt

To plan systematycznego oszczędzania. Po zakończeniu zbieraniu kapitału klient zdobywa możliwość otrzymania kredytu hipotecznego z prowizją obniżoną o tyle procent, ile tysięcy złotych zdołał uzbierać, uczestnicząc programie.


Czy warto oszczędzać na mieszkanie ?


- Rozwijamy naszą ofertę produktową aby lepiej zaspakajać potrzeby klientów, uwzględniamy przy tym zmiany rynkowe i wymogi związane z rynkiem kredytów hipotecznych. Klient decydując się na przystąpienie do Programu Budowania Kapitału na Własny Kąt otrzymuje możliwość systematycznego oszczędzania na lokacie z korzystnym oprocentowaniem. Ponadto jeśli spełnia warunki umowy co pół roku uzyskuje dodatkową premię odsetkową, może także liczyć na preferencyjne warunki przy udzielaniu kredytu w postaci niższej prowizji - mówi Rafał Madej, dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych i Ubezpieczeniowych.

W ofercie są dwa rodzaje programu. W „Programie 250” oszczędzający zobowiązuje się do pierwszej wpłaty w wysokości 500 zł, a w kolejnych miesiącach w zadeklarowanej kwocie od 250 do 500 zł. Udział w „Programie 500” oznacza odpowiednio: 1000 zł w pierwszej wpłacie i kolejne w wysokości od 500 do 1000 zł miesięcznie. W trakcie trwania okresu umownego nie ma możliwości zmiany programu.

Program Budowania Kapitału na Własny Kąt jest trzecim produktem PKO Banku Polskiego w grupie planów systematycznego oszczędzania. Bank oferuje już od blisko dwóch lat bardzo popularne wśród klientów Programy Budowania Kapitału na Marzenia i Emeryturę. Korzysta z nich już ponad milion osób. Oprócz możliwości oszczędzania na lokacie bankowej, tak jak to ma miejsce w Kapitale na Własny Kąt, oferują one również możliwość lokowania środków w fundusze inwestycyjne oraz hybrydowo – część oszczędności składana jest na rachunku bankowym a część lokowana w jednostkach udziałowych funduszy inwestycyjnych.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.