eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › S&P500 - konsolidacja

S&P500 - konsolidacja

2016-01-29 09:28

S&P500 - konsolidacja

Wykres 2. Kontrakty na indeks S&P500 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

POLSKA (WIG20) - W czwartek doszło do wzrostów. Nowe wielosesyjne maksimum wypadło na poziomie 1765 pkt. Pod koniec sesji rozpoczęła się realizacja zysków. Zamknięcie wysoko na poziomie 1755 pkt.

PROGNOZA (FW20):

Nasz rynek był wczoraj mocniejszy od giełd zachodnich. Możliwe, że odbicie ze styczniowego dna będzie w stanie dotrzeć do oporu w rejonie 1780 pkt. (wykres 1). Niestety w dalszej perspektywie na giełdach zachodnich możliwe są dalsze spadki, co przełoży się negatywnie i na polski rynek.

Dziś w kalendarzu:


00:30 (Japonia) - Inflacja konsumencka, 00:50 (Japonia) - Produkcja przemysłowa, 04:38 (Japonia) - Komunikat po posiedzeniu BoJ, 07:30 (Japonia) - Konferencja prasowa po posiedzeniu BOJ styczeń, 07:30 (Francja) - PKB s.a., wst. (k/k) IV kw., 08:00 (Niemcy) - Sprzedaż detaliczna grudzień, 11:00 (Strefa Euro) - Inflacja HICP dane szacunkowe, 14:30 (USA) - Produkt Krajowy Brutto, wst. IV kw., 14:30 (Kanada) - Miesięczny PKB, 15:45 (USA) - Indeks Chicago PMI, 16:00 (USA) - Indeks Uniwersytetu Michigan, fin. styczeń, 21:30 (USA) - Wystąpienie szefa Fed z San Francisco (John Williams).

Kalendarz ma charakter informacyjny, zawiera ważniejsze wybrane dane.

fot. mat. prasowe

Wykres 1. Kontrakty na indeks WIG20

Zamknięcie wysoko na poziomie 1755 pkt.


USA (S&P500 Future)

Wczoraj na rynku niewiele się działo. Po spadku do poziomu 1867 pkt. doszło do odbicia, zamknięcie po 1882 pkt. Dziś rano doszło do wzrostów, lokalny szczyt wypadł na poziomie 1902 pkt., obecnie kontrakty są notowane blisko szczytu.

PROGNOZA:

Od kilku sesji trwa mecząca konsolidacja. W krótkim terminie możliwy atak na opór w rejonie 1902 pkt. Jeśli nie uda się go pokonać to możliwy jest powrót do dolnego ograniczenia konsolidacji. W dalszej perspektywie oczekuję na kolejną falę wzrostów (fala C). Powinna to być ostatnia faza wzrostowej korekty ze styczniowego dna (wykres 2). Po zakończeniu odbicia ze styczniowego dna oczekuję na kolejną falę spadków. Rozbicie wsparcia w rejonie 1800-1805 pkt. otwiera drogę do spadków nawet w rejon 1700-1725 pkt.

fot. mat. prasowe

Wykres 2. Kontrakty na indeks S&P500

Dziś rano doszło do wzrostów, lokalny szczyt wypadł na poziomie 1902 pkt., obecnie kontrakty są notowane blisko szczytu.


NIEMCY (kontrakty DAX)

Wczoraj przed południem rynek rósł. Dzienne maksimum wypadło na poziomie aż 9001 pkt. Po nieudanej próbie trwałego przełamania oporów w postaci szczytów z ostatnich sesji doszło do silnego spadku. Dzienne dno wypadło na poziomie 9587 pkt. Po obronie dna z wtorku rynek ponownie ruszył w górę. Obecnie kontrakty są notowane po 9765 pkt. (wykres 3).

fot. mat. prasowe

Wykres 3. Kontrakty CFD na indeks DAX

Obecnie kontrakty są notowane po 9765 pkt.


PROGNOZA:

Podobnie jak na giełdzie w USA rozpoczęła się większa wielosesyjna wzrostowa korekta. Od kilku sesji znajdujemy się w konsolidacji. W dalszej perspektywie możliwa jest jeszcze wzrostowa fala C, która na krótko przekroczy szczyt fali A. Po zakończeniu odbicia ze styczniowego dna czeka nas kolejna fala spadków.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.