eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › mKantor dla klientów indywidualnych od mBanku

mKantor dla klientów indywidualnych od mBanku

2015-12-28 13:22

mKantor dla klientów indywidualnych od mBanku

mKantor dla klientów indywidualnych © Creativa Images - Fotolia.com

Klienci mBanku mogą teraz skorzystać z bezpłatnej usługi mKantor, dzięki której szybko wymienią walutę drogą internetową – również za pośrednictwem aplikacji mobilnej.
mKantor został stworzony z myślą o klientach, którzy wyjeżdżając za granicę chcą kupić walutę, a także osobach zarabiających w dolarach czy euro, którzy wymieniają wynagrodzenie na złotówki. Dzięki naszemu rozwiązaniu będą mogli zrobić to jeszcze szybciej, bez oczekiwania na realizacje transakcji, a następnie przesłanie pieniędzy do banku – tak jak wygląda to w kantorach internetowych. Co więcej, korzystając z mKantoru klient może tego dokonać także z poziomu aplikacji mobilnej, za pomocą kilku zaledwie kliknięć, np. czekając na rachunek w restauracji – mówi Piotr Puchalski, dyrektor Departamentu Usług Podstawowych i Produktów Niebankowych mBanku. – Równie krótko trwa samo uruchomienie usługi. Wystarczy, że klient zaloguje się do serwisu transakcyjnego i potwierdzi kodem SMS jej aktywację. Właściwie od tego momentu narzędzie jest już dostępne – dodaje Piotr Puchalski.

Za pośrednictwem platformy klienci mogą kupować walutę nie tylko na bieżąco, ale także ustawić przyszłe parametry zakupu. Kiedy zostaną one spełnione na rynku, bank automatycznie zrealizuje zlecenie po kursie wskazanym przez klienta. Maksymalna kwota jednej transakcji wynosi 2,5 miliona złotych. Klient może dokonać wymiany wybierając jedną z dziesięciu par walutowych, tworzonych z pięciu udostępnionych przez bank walut: PLN, EUR, USD, GBP oraz CHF. Pieniądze pobierane są z rachunku wskazanego przez klienta (rachunku podstawowego lub konta eMax walutowy). Wszystkie rachunki w walucie obcej prowadzone są bezpłatnie. mBank nie pobiera też opłaty za wypłaty z bankomatów na całym świecie dokonane kartą walutową wydaną do tego rachunku.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (2)

  • totorek / 2015-12-28 15:27:53

    ciekawe, jak będzie kształtował się spread walutowy na tym mKantorze. Już teraz konkurencja jest duża, ale jak połączą szybkość transakcji z atrakcyjnymi kursami to mają szansę na sukces. Warto śledzić ich ceny na stronach porównywarek, np. na kantorbox.pl odpowiedz ] [ cytuj ]

  • Re: mKantor dla klientów indywidualnych od mBanku

    MalgorzataVitk / 2019-03-01 23:11:12

    Zerknęłam dzisiaj, niestety w banku o koszt wymiany waluty dużo wyższy niżeli w Amronet i kursy nie tak korzystne. Pozostanę zatem przy niezależnym od banku e-kantorze. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: