eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Ranking kredytów hipotecznych XII 2015

Ranking kredytów hipotecznych XII 2015

2015-11-26 13:13

Ranking kredytów hipotecznych XII 2015

Ranking kredytów hipotecznych XII 2015 © akf - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

To ostatni dzwonek na kupno mieszkania z 10 proc. wkładem własnym. Comperia.pl przedstawia ranking kredytów hipotecznych w grudniu 2015 r. Gdzie czeka na nas najlepsza oferta?
Niestety, w przypadku mieszkania rzadko kto może sobie pozwolić na jego zakup z własnych oszczędności. Tym samym stajemy się nie tylko właścicielami przysłowiowych czterech kątów, ale też dłużnikami banku w postaci zaciągniętego kredytu hipotecznego. Comiesięczne spłacanie rat to duże wyzwanie dla naszego domowego budżetu, dlatego też przed zaciągnięciem kredytu warto sprawdzić czy dany produkt bankowy nie będzie dla nas zbyt dużym obciążeniem.

Jacek Kasperczyk, analityk porównywarki finansowej Comperia.pl, przygotował ranking kredytów hipotecznych w grudniu 2015 r., przy założeniach: 250 tys. zł (wartość mieszkania), 200 tys. zł (kredyt), 30-letni okres spłaty, raty równe.

Dla przyjętych kryteriów najlepsze kredyty oferują:

fot. mat. prasowe

TOP7 kredytów hipotecznych

Najlepsze kredyty hipoteczne obecnie oferują Bank BPS, PKO BP oraz BPH.


Dla przyjętych parametrów najlepsze kredyty hipoteczne obecnie oferują Bank BPS, PKO BP oraz BPH. W każdej z tych instytucji rzeczywista roczna stopa oprocentowania nie przekracza poziomu 3,50 proc. Miejsca tuż za podium zajęły kolejno Bank Pekao, BZ WBK, BOŚ oraz Credit Agricole. W przypadku tych podmiotów oprocentowanie rzeczywiste oferowanych kredytów wyniosło niewiele więcej od wspomnianych powyżej zwycięzców i zmieściło się w przedziale 3,63-3,66 proc. – Co interesujące, w każdym z wymienionych powyżej banków miesięczne obciążenie związane ze spłatą zaciągniętego kredytu nie przekracza kwoty 1 tys. złotych – komentuje Jacek Kasperczyk, Comperia.pl.

Przydatne linki:
Kredyty hipoteczne


Oprocentowanie rzeczywiste pierwszej siódemki najlepszych hipotek jest dużo niższe niż średnia RRSO dla całego rynku, która na dzień dzisiejszy przyjmuje wartość 3,97 proc. – Taka sytuacja ewidentnie pokazuje, że kredyty mieszkaniowe udzielane przez te instytucje należą do najtańszych na rynku – komentuje Jacek Kasperczyk, Comperia.pl.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 2

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: