eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › BVT SA debiutuje na NewConnect

BVT SA debiutuje na NewConnect

2015-09-29 15:02

BVT SA debiutuje na NewConnect

BVT SA debiutuje na NewConnect © Matthias Stolt - Fotolia.com

29 września 2015 r. spółka BVT SA zadebiutowała na rynku NewConnect. Jest to 432. spółka notowana na NewConnect oraz 17. debiut na tym rynku w 2015 roku. BVT S.A. prowadzi działalność w zakresie windykacji pakietów wierzytelności masowych oraz obrotu pakietami wierzytelności.
BVT S.A. z siedzibą w Tarnowie prowadzi działalność w zakresie windykacji pakietów wierzytelności masowych oraz obrotu pakietami wierzytelności, przy czym druga z wymienionych jest działalnością realizowaną obecnie w niewielkiej skali. Spółka specjalizuje się w obsłudze pakietów wierzytelności masowych o dużej dywersyfikacji dłużników. Zlokalizowanie dłużników obejmuje swoim zasięgiem teren całego kraju.

Nabyte przez Emitenta pakiety wierzytelności, zlecane są do windykacji firmie prowadzącej działalność w tym zakresie. W końcowym etapie windykacji, w momencie braku efektu windykacji polubownej, Spółka po konsultacji indywidualnej każdej sprawy przez przydzielonego pracownika decyduje o jej skierowaniu do egzekucji komorniczej.

Obecnie Spółka specjalizuje się w obsłudze wierzytelności związanych z przedsiębiorstwami z branży transportu kolejowego oraz miejskiego transportu publicznego.

Rynek, na którym funkcjonuje Emitent obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę. Jest to spowodowane faktem, że dłużnicy których wierzytelności te dotyczą rozlokowani są na terenie całego kraju. Przewagą Spółki jest współpraca z profesjonalną firmą windykacyjną jaką jest Windykacja PL Sp. z o.o. , która zajmuje się obsługą wierzytelności od 2002 roku i posiada własnych windykatorów terenowych. Spółka zamierza wykorzystać ten fakt do rozwoju własnej działalności.

Zgodnie z szacunkami Zarządu Emitenta, ściągalność wierzytelności będzie zawierała się w przedziale 20 –25% wartości nominalnej pakietów. Są to wielkości pozwalające na pokrycie kosztów finansowania i windykacji, a także umożliwiające osiągnięcie godziwego zysku.

Strategia


Strategia rozwoju Spółki zakłada, kontynuację zakupu wierzytelności masowych od operatorów usług komunikacyjnych (opłaty dodatkowe za brak biletów).

Dodatkowo Zarząd zakłada rozwój obszaru działalności poprzez wejście w zakupy wierzytelności wynikających z umów telekomunikacyjnych, a także dostaw mediów czy też wywozu odpadów oraz usług pocztowych. Natomiast nadrzędnym celem (powyższe ma zapewnić drogę do niego) jest stworzenie pozycji Spółki na rynku wierzytelności bankowych, co ma nastąpić na przełomie 2016/2017 roku.

fot. Matthias Stolt - Fotolia.com

BVT SA debiutuje na NewConnect

BVT S.A. prowadzi działalność w zakresie windykacji pakietów wierzytelności masowych.


O emitencie


 • Nazwa spółki:BVT S.A.
 • Spółka na rynku NC: 432
 • Debiut w 2015 r. na NC: 17
 • Sektor/spółka w sektorze: Usługi finansowe/46
 • Miejsce siedziby: Tarnów
 • Przedmiot działalności: BVT S.A. z siedzibą w Tarnowie prowadzi działalność w zakresie windykacji pakietów wierzytelności masowych oraz obrotu pakietami wierzytelności, przy czym druga z wymienionych jest działalnością realizowaną obecnie w niewielkiej skali. Spółka specjalizuje się w obsłudze pakietów wierzytelności masowych o dużej dywersyfikacji dłużników. Zlokalizowanie dłużników obejmuje swoim zasięgiem teren całego kraju.
 • Kurs odniesienia: 0,80 zł
 • Wartość spółki: 8.000.000,00 zł
 • Wartość instrumentów wprowadzanych: 800.000,00 zł
 • Autoryzowany Doradca: Beskidzkie Biuro Consultingowe S.A.
 • Animator: Dom Maklerski BDM S.A.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: