eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Bank Millennium wprowadza kredyt parasolowy dla grupy spółek

Bank Millennium wprowadza kredyt parasolowy dla grupy spółek

2015-09-17 15:41

Bank Millennium wprowadza kredyt parasolowy dla grupy spółek

Bank Millennium wprowadza kredyt parasolowy © staras - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Bank Millennium wprowadza nowe rozwiązanie dla biznesu. Tym razem jest to kredyt parasolowy stworzony specjalnie z myślą o firmach wchodzących w skład jednej grupy. Ten rodzaj finansowania ma nie tylko poprawiać płynność, ale też ułatwiać zarządzanie finansami wszystkich spółek grupy.

Wiele spółek, jeden kredyt, jedna umowa


Nie ma już potrzeby, aby spółki powiazane ze sobą w ramach grupy osobno szukały środków na finansowanie działalności i tym samym zawierały wiele umów kredytowych. W Banku Millennium wystarczy teraz jedna umowa i jeden limit, które udostępnią wszystkim członkom grupy dostęp do zróżnicowanych narzędzi kredytowych. Przedsiębiorcy mogą zatem liczyć na zredukowane do minimum formalności oraz elastyczność w wyborze potrzebnego im w danej chwili rozwiązania.

Jak to działa ?


Kredytu parasolowego Bank Millennium udziela co najmniej dwóm firmom należącym do jednej grupy, przy czym podkreślenia wymaga, że struktura tych powiązanń nie jest tu istotna. Równie dobrze mogą to być grupy kapitałowe, jak i ekonomiczne czy np. kontraktowe itp.

Jedna umowa, jedna procedura - wiele możliwości


Co Bank Millennium proponuje w ramach najnowszej usługi? Otóż wszystkie ze spółek z grupy zyskują prosty i dostosowany do potrzeb dostęp do zróżnicowanych narzędzi finansowania:
  • kredytu w rachunku bieżącym (w PLN, EUR, USD),
  • kredytu rewolwingowego (w PLN, EUR, USD),
  • linii na gwarancje, poręczenia i akredytywy,
  • limitu na karty obciążeniowe.

- Co ważne, każdy z tych produktów może być przez firmę uruchomiony samodzielnie i w dowolnej chwili, za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej. Wszystkie produkty oferowane w ramach kredytu parasolowego działają na zasadzie odnawialnego limitu. Po spłaceniu części należności, można z nich korzystać ponownie, aż do wysokości przyznanego pułapu.- wyjaśnia Agnieszka Kucharska, Kierująca Zespołem produktów i procesu kredytowego bankowości przedsiębiorstw Banku Millennium.

fot. mat. prasowe

Jak działa finansowanie w grupie

Uproszczenie dostępu do finansowania dzięki kredytowi parasolowemu


Zgrupowanie korzyści


Poza korzyściami dla każdej z powiązanych spółek – uproszczenie formalności i wyjątkowo elastyczny dostęp do finansowania – zyskuje też cała grupa. Kredyt parasolowy oznacza skuteczne i scentralizowane zarządzanie finansami całej grupy. Poprzez bankowość elektroniczną np. spółka dominująca może na bieżąco sprawdzać poziom wykorzystania środków kredytowych przez poszczególne spółki z grupy. To zdecydowanie łatwiejsze rozwiązanie, niż oddzielna weryfikacja wielu produktów przyznanych dla poszczególnych firm.

Ponadto, dzięki nowemu rozwiązaniu, grupa nie musi podpisywać czy choćby opiniować odrębnych umów kredytowych dla każdej spółki, procedować ich akceptacji oraz ustalać odrębnych zabezpieczeń. Koszty i nakład pracy związane z zebraniem dokumentów, ich weryfikacją i podpisaniem są jednorazowe, a przy okazji gwarantują spójność standardów w ramach grupy. Zarówno dla spółki dominującej jak i spółek zależnych udostępnienie wielu, różnorodnych narzędzi finansowania przez jeden bank jest tańsze i wygodniejsze niż zakup pojedynczych produktów kredytowych dla każdej spółki z osobna.

Przyjazna i bezpieczna procedura przyznania limitu


Przy podpisywaniu umowy o kredyt parasolowy, Bank Millennium ocenia nie tylko stan finansowy całej grupy, ale również kondycję każdej z firm wchodzących w jej skład. Dzięki temu pakiet zaproponowanych rozwiązań dostosowany jest do potrzeb i możliwości zarówno spółki dominującej jak i każdej z spółek z grupy.
– Kredyt parasolowy łączy elastyczność z najwyższym poziomem bezpieczeństwa finansowego grupy. Klient wspólnie z bankiem określa limit globalny, który może być elastycznie wykorzystywany przez poszczególne spółki, oczywiście w ramach wybranych produktów. Definiuje też limity na wybrane produkty oraz dla poszczególnych spółek, elastycznie łącząc potrzeby i możliwości finansowe każdej z nich. – mówi Agnieszka Kucharska, Kierująca Zespołem produktów i procesu kredytowego bankowości przedsiębiorstw Banku Millennium.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: