eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › USD/PLN flirtuje z 3,70, EUR/PLN jest poniżej 4,21

USD/PLN flirtuje z 3,70, EUR/PLN jest poniżej 4,21

2015-09-14 09:33

Niemal 3-proc. spadek szanghajskiego indeksu nie robi na inwestorach wrażenia, gdy tak mocno wyczekiwane posiedzenie FOMC jest tuż – tuż. Żadna z walut G-10 nie zmienia dziś wartości do dolara o więcej niż 0,4 proc., ale traci on do wszystkich pozostałych walut z tego grona.
Najsilniejsze są japoński jen i euro, co może sugerować nieco negatywny sentyment. Przed posiedzeniem FOMC można spodziewać się pokrywania pozycji przez inwestorów, co będzie prowadzić do osłabienia dolara.

Mianem stabilizacji można określić również przebieg notowań w świecie emerging markets. Ma ona jednak niejedno oblicze. USD/TRY jest nadal bliziutko historycznych szczytów, ale USD/ZAR ubiegłotygodniowym bardzo silnym spadkiem przerywającym ponadmiesięczną wyprzedaż otworzył sobie szansę na dłuższe wyhamowanie zwyżek. USD/PLN flirtuje z 3,70, EUR/PLN jest poniżej 4,21. W nocy kurs ponownie nieudanie próbował zejść pod 4,20. Uważamy, że to w końcu nastąpi (w końcu cały czas aktywny jest Wykres Dnia z 28 sierpnia zalecający sprzedaż EUR/PLN po 4,4250 z targetem 4,18), ale zajmowanie krótkich pozycji po obecnych cenach jest nazbyt ryzykowne.

Warto zwrócić też uwagę na rynki towarowe: kontynuację silnego odbicia zbóż notowanych na CBOT po piątkowym raporcie Departamentu Rolnictwa USA oraz utrzymującą się słabość metali szlachetnych, zwłaszcza srebra i platyny. Dziś wyraźnie na wartości traci też miedź. Jest to pokłosie weekendowych danych z Chin. Rozczarowała produkcja przemysłowa, a jeszcze gorzej od niej wypadł odczyt dotyczący inwestycji, które przyrosły najsłabiej od 2001 roku.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.
Więcej na ten temat: komentarz walutowy, kursy walut, złoty, dolar, euro, funt, jen

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: