eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › Ubezpieczenie turystyczne: czy kupisz je, będąc już na wakacjach?

Ubezpieczenie turystyczne: czy kupisz je, będąc już na wakacjach?

2015-08-19 12:22

Ubezpieczenie turystyczne: czy kupisz je, będąc już na wakacjach?

Czy polisę turystyczną można kupić będąc już na wakacjach za granicą? © moomsabuy - Fotolia.com

Polisa turystyczna jest ważnym elementem wakacyjnego wyjazdu i to niezależnie od tego, czy podczas urlopu planujemy uprawiać sporty ekstremalne, czy wypoczywać na plaży – niespodziewane sytuacje mogą zdarzyć się wszędzie. Czasami jednak o kupnie ubezpieczenia przypominamy sobie dopiero w hotelowym pokoju. Co wtedy?
Chorwacja to jeden z najchętniej odwiedzanych latem przez Polaków krajów. W ubiegłym roku firma Mondial Assistance udzieliła przebywającym tam Polakom pomocy o łącznej wartości liczonej w milionach złotych.
Chorwacja to rzeczywiście bardzo popularny wśród Polaków kraj wakacyjny, co przekłada się na ilość zgłoszeń z prośbą o pomoc. W tamtym roku, podobniej jak w latach ubiegłych, łączny koszt pomocy Polakom, którzy o nią poprosili w ramach ubezpieczenia turystycznego, sięgał kilku milionów złotych. 95% kosztów wygenerowane zostało w trakcie miesięcy „urlopowych” – od czerwca do września. Najczęściej chodziło o pomoc medyczną, która stanowi niemal 90% wszystkich zgłoszeń do naszego Centrum Operacyjnego – wylicza Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Medyczne dolegliwości, za które (jeśli nie obejmuje ich karta EKUZ) trzeba zapłacić samodzielnie lub w ramach posiadanej polisy, mogą przytrafić się wszędzie. Warto o tym pamiętać, przygotowując się do podróży.

Polisa kupiona pod palmami


Obecnie nie ma przeciwskazań, aby polisę turystyczną kupić, będąc już za granicą. Takie zabezpieczenie jest tak samo ważne i gwarantuje identyczną ochronę jak polisa kupiona w kraju.
W dobie smartfonów i tabletów kupno ubezpieczenia on-line za pomocą tych urządzeń jest już dostępne na wielu stronach. Szczególnie dotyczy to właśnie polis turystycznych. Proces zakupowy w całości odbywa się on-line i składa się z kilku prostych kroków. Po zaksięgowaniu płatności polisa jest przesyłana na podany adres e-mail. Nie pytamy, gdzie znajduje się kupujący polisę i czy już jest na wakacjach – mówi Piotr Ruszowski z Mondial Assistance.

fot. moomsabuy - Fotolia.com

Czy polisę turystyczną można kupić będąc już na wakacjach za granicą?

Obecnie nie ma przeciwskazań, aby polisę turystyczną kupić, będąc już za granicą. Takie zabezpieczenie jest tak samo ważne i gwarantuje identyczną ochronę jak polisa kupiona w kraju.


Kupić polisę za granicą można też telefonicznie. Wystarczy zostawić swój numer telefonu w odpowiednim formularzu. Oddzwaniająca osoba przechodzi przez procedurę zakupu, może też doradzić przy wyborze opcji i parametrów polisy. Płatność i przesłanie wystawionej polisy odbywa się podobnie jak przy zakupie przez Internet, choć taka operacja może zająć nieco więcej czasu.

Kupując polisę on-line trzeba jednak zwrócić uwagę na karencję, czyli okres, jaki musi upłynąć pomiędzy momentem zakupu, a początkiem ochrony. U większości ubezpieczycieli ten okres trwa maksymalnie kilka dni (3-5), choć można znaleźć oferty z jednodniową karencją. Takich ofert warto szukać, jeśli o zapewnieniu ochrony przypomnieliśmy sobie nie „za pięć 12”, a kilka minut po.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (2)

  • Kotarson / 2015-08-19 18:37:08

    My to już nauczeni doświadczeniem co roku wykupujemy, i to niezależnie od EKUZ, które nie daje pełnego pokrycia kosztów, no i przede wszystkim nie zapewnia assistance'u. odpowiedz ] [ cytuj ]

  • Ekspert Link4 / 2015-08-25 10:08:41

    Posiadanie ubezpieczenia turystycznego pozwala na spokojny i bezstresowy wypoczynek podczas podróży czy to na wakacje, czy to na ferie. Elastyczne ubezpieczenie turystyczne można swobodnie dostosować do swoich potrzeb, rozszerzając jego ochronę nie tylko na pokrycie kosztów leczenia czy opieki ambulatoryjnej w razie nieszczęśliwego wypadku, ale także na ubezpieczenie bagażu podróżnego czy sprzętu sportowego. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: