eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Najlepsze kredyty hipoteczne IV 2015

Najlepsze kredyty hipoteczne IV 2015

2015-04-29 12:15


Na siódmym miejscu w tym miesiącu uplasował się bank PKO BP, który proponuje marżę w wysokości 2,16 proc. oraz prowizję w wysokości 2 proc. klientom, którzy otworzą konto w banku, posiadają lub nabędą kartę kredytową i/lub skorzystają z ubezpieczenia na życie oferowanego przez bank. Dodatkowo, bank z tytułu ubezpieczenia brakującego wkładu własnego podwyższy marżę o 0,25 proc.

Na ósmej pozycji możemy przeanalizować ofertę Getin Noble Banku, który proponuje marżę w wysokości 2,47 proc. klientom, którzy otworzą konto w banku i zadeklarują regularne wpływy.

Najciekawsze oferty w Euro


Przypominamy, że od 1 lipca 2014 roku banki mogą udzielać kredytów walutowych tylko osobom zarabiającym w danej walucie. Kredyt w euro może otrzymać dziś tylko klient zarabiający w euro. A jeśli dochody uzyskuje w różnych walutach, to właśnie euro powinno być walutą dominującą. Poniżej prezentujemy ofertę dla osób pracujących zagranicą.

INVIGO TOP 10 – RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH W EURO
KWIECIEŃ 2015r.
Bank Wniosek
online
Rata równa
Oproc. % Marża
%
Prowizja zł Obow. ubezp.
Ubezp. nieruch.
rocznie
Koszt
uruch. kredytu
Deutsche Bank Sprawdź kredyt 886 2.85 2.80 4000 0 178 4178
Alior Bank Sprawdź kredyt 1046 4.00 3.95 5400 20000 168 25568
Pekao SA Sprawdź kredyt 1052 4.06 3.90 3980 0 211 4191
źródło: Invigo, internetowy pośrednik hipoteczny
Na pierwszym miejscu ponownie oferta Deutsche Banku. Bank oferuje dziś marżę w wysokości 2,8 proc. klientom, którzy posiadają lub otworzą konto w banku wraz z deklaracją wpływów z tytułu wynagrodzenia oraz nabędą kartę kredytową. Warunkiem skorzystania z oferty w EUR jest przystąpienie do produktu oszczędnościowego z linii DB Inwestuj w Przyszłość - wysokość składki ustalana jest indywidualnie w zależności od kwoty kredytu. Należy również pamiętać, że dodatkowo bank pobierze prowizję w wysokości 2 proc. Istnieje możliwość obniżenia prowizji do 0 proc., przy jednoczesnym wzroście marży o 0.30 proc.

Na miejscu drugim prezentujemy ofertę Alior Banku, który oferuje kredyt oparty o marżę w wysokości 3,95 proc., prowizję 2.7 proc. kwoty kredytu. Warto wiedzieć, że zakup polisy zwalnia klientów także z konieczności opłacania prowizji banku z tytułu udzielenia kredytu.

Na miejscu trzecim prezentujemy ofertę banku Pekao SA. Kredyt w tym banku wiąże się dziś z marżą
w wysokości 3,90 proc. i prowizją 1,99 proc. kwoty kredytu.

fot. mat. prasowe

Modelowy (uśredniony) kredyt w EURO

Rata modelowego kredytu w euro sięga 994,6 zł, czyli tyle, ile przed miesiącemRanking podsumowujemy prezentacją liderów poszczególnych kategorii, tak, aby była możliwość bezpośredniego porównania najbardziej atrakcyjnych ofert banków w bieżącym miesiącu. Analizując ranking można zauważyć, że niska rata nie zawsze oznacza najniższe koszty kredytu. Dlatego poszukując kredytu idealnego dla siebie warto indywidualnie analizować poszczególne kryteria wyboru kredytu.

fot. mat. prasowe

Ranking liderów poszczególnych kategorii

W rankingu liderów poszczególnych kategorii, po miesiącach stagnacji, mamy spore przetasowania.


Informacje o badaniu
W rankingu prezentujemy aktualne oferty banków współpracujących z Invigo, opierając się na informacjach przekazywanych nam przez same banki. Dane dot. ofert są na bieżąco aktualizowane w bazie produktów bankowych Invigo i są udostępniane Klientom w internetowych narzędziach kredytowych Invigo, a także służą do automatycznego generowania zestawień na potrzeby comiesięcznego raportu Invigo TOP 10. Ranking jest opracowywany w 4 kategoriach: kredyty w PLN – analizowane pod względem wysokości LTV - 80 proc. i 90 proc. , kredyty dostępne w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” oraz kredyty denominowane w Euro. Na potrzeby rankingu przyjęliśmy założenie, że kredyt w wysokości 200 tys. zł jest zaciągany na okres 30 lat, w celu sfinansowania zakupu 45 metrowego mieszkania o wartości 250 tys. zł. Zestawienia dla poszczególnych kategorii szeregują oferty (dla powyżej opisanych kryteriów kredytu) w oparciu o wysokość raty kredytu wyliczonej na podstawie oprocentowania w pierwszym roku kredytowania. Pokazujemy także wysokość marży (w pierwszym roku kredytowania, a także po zakończeniu promocji), oprocentowania, prowizji banku, a także koszty wymaganych produktów ubezpieczeniowych i ogólny koszt związany z uruchomieniem kredytu. W opisie każdej oferty informujemy o dodatkowych wymogach banków np. konieczności skorzystania z opcji cross – sell warunkującej skorzystanie z oferty specjalnej.

poprzednia  

1 ... 5 6

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: