eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Najlepsze kredyty hipoteczne III 2015

Najlepsze kredyty hipoteczne III 2015

2015-03-30 12:33

Najlepsze kredyty hipoteczne III 2015

Najlepsze kredyty hipoteczne III 2015 © blackday - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (10)

W trzecim miesiącu bieżącego roku po najlepszy kredyt w złotówkach należało udać się już nie do PKO BP a do Deutsche Banku - czytamy w najnowszym raporcie sporządzonym przez INVIGO. Interesującą propozycję dla tych, którzy chcieli zadłużyć się w euro również posiadał Deutsche Bank, a dobry kredyt w ramach rządowego programu dopłat "Mieszkanie dla młodych" oferował BZ WBK.
Najnowsze zestawienie INVIGO TOP10 wskazuje, że nadzieje na znaczące ożywienie rynku muszą zostać odłożone w czasie. Mimo niewielkich zmian na poszczególnych pozycjach bieżącego rankingu można jednak zauważyć, że nadal utrzymuje się tendencja wzrostu rat kredytowych. Dzieje się tak głównie z powodu sukcesywnie wprowadzanych podwyżek marż i opłat bankowych, które rozciągają się także na pozostałe produkty finansowe. Wyraźną przeciwwagą dla takich działań banków jest ostatnia obniżka stóp procentowych - RPP ustaliła je na rekordowo niskim poziomie, a to z pewnością przyczyni się do poprawy sytuacji, zarówno osób spłacających kredyty, jak i tych, którzy dopiero chcą skorzystać z finansowania zakupu mieszkania. Mimo dość niepewnego początku roku, jest szansa, że sytuacja na rynku kredytów będzie się poprawiać, głównie dzięki udoskonalonemu programowi MdM, który nabiera coraz bardziej realnych kształtów oraz najniższym jak dotąd stopom procentowym, które nie powinny ulec zmianie aż do przyszłego roku.

W niniejszym rankingu, tradycyjnie już, prezentujemy aktualne promocje i oferty specjalne. Wynikiem tego są zmiany w rankingu INVIGO TOP 10, przygotowywanym przez ekspertów pośrednika na początku każdego miesiąca. Zestawienie powstaje w oparciu o aktualne oferty banków współpracujących z firmą. Na potrzeby rankingu analitycy Invigo badają także zdolność kredytową klienta osiągającego przeciętne dochody, a także tradycyjnej polskiej rodziny „2+2” . Eksperci Invigo zwracają uwagę na fakt, że poszukując najatrakcyjniejszego kredytu dla siebie warto brać pod uwagę nie tylko wysokość comiesięcznej raty, ale także pozostałe parametry kredytu oraz opłaty dodatkowe, jakie się z nim wiążą.

ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA


Według najnowszych danych GUS, wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w Polsce wynosi około 3 942,78 zł, czyli około 2 814,19 zł na rękę. Osoba, która nie ma żadnych innych zobowiązań może dziś liczyć na 288 937 zł kredytu. Maksymalna rata, jaką kredytobiorca może opłacać wynosi 1464 zł. Niewielki limit na karcie kredytowej czy w koncie oraz 300 złotych miesięcznej raty innego kredytu (np. gotówkowego) znacznie obniżają zdolność kredytową, ale nadal można pożyczyć 226 768 zł. Podkreślić należy, że wyliczenia zdolności kredytowej mają charakter uśredniony, dlatego też zdolność kredytowa w wybranym banku może się różnić.

fot. mat. prasowe

Zdolność kredytowa 30-latka

288 937 zł dostanie singiel, który nie posiada żadnych dodatkowych zobowiązań. To nieco mniej niż przed miesiącem


Tradycyjna rodzina złożona z rodziców oraz dwójki dzieci, osiągająca przeciętne miesięczne wynagrodzenie w wysokości 5 628, 38 zł (stała umowa o pracę) - przy założeniu, że nie ma żadnych innych zobowiązań - może otrzymać maksymalny kredyt w wysokości 607 478 zł. Przy średniej cenie transakcyjnej 1 metra kwadratowego mieszkania w Warszawie, która wynosi 7 192 zł/m2 (Raport ZBP, AMRON–SARFiN, IV kwartał 2014r.) za tę kwotę kredytu rodzina może sobie pozwolić na zakup około 84 metrowego mieszkania. Dodatkowe obciążenia domowego budżetu (np. raty niewielkich kredytów gotówkowych) lub limity w kontach znacznie obniżą wysokość potencjalnego kredytu. Jednak nawet przy pewnych ograniczeniach, typowa polska rodzina z dwójką dzieci z powodzeniem może starać się o kredyt w wysokości 545 309 zł.

fot. mat. prasowe

Zdolność kredytowa rodziny 2+2

607 478 zł dostanie modelowa rodzina 2+2, to o przeszło 50 tysięcy mniej niż przed miesiącem.


RANKING NAJCIEKAWSZYCH OFERT


Invigo przeanalizowało propozycje dla klienta, który szuka kredytu na realizację własnych potrzeb mieszkaniowych - czyli zakup mieszkania/domu bądź też na budowę domu. Kredyt wyniesie 200 tys. zł i będzie spłacany przez 30 lat. Warto dodać, że z danych Invigo wynika, że jest to najbardziej poszukiwany i jednocześnie najczęściej wybierany przez klientów pośrednika okres kredytowania nieruchomości.

 

1 2 ... 7

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: