eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Warszawska Karta Płatnicza od PKO BP

Warszawska Karta Płatnicza od PKO BP

2015-03-26 13:08

Warszawska Karta Płatnicza od PKO BP

Warszawska Karta Płatnicza od PKO BP © fot. mat. prasowe

Od 25 marca klienci PKO BP mieszkający w Warszawie mogą korzystać z Warszawskiej Karty Płatniczej, będącej połączeniem karty debetowej i karty miejskiej. Można na niej zakodować bilety okresowe – zarówno normalne, jak i ulgowe, a kupując bilet w automacie, równocześnie za niego zapłacimy. Pierwszych 50 tys. osób, które otrzymają kartę między 1 kwietnia a 30 września, może liczyć na zwrot kosztów jednego biletu okresowego.

Przeczytaj także: Opłaty bankowe rosną? Jest na to lekarstwo

Kartę może otrzymać każdy, kto otworzy lub już posiada konto osobiste w PKO. Może ona trafić również do osoby wskazanej przez posiadacza konta, o ile ukończyła 13 lat. Za wydanie karty Bank nie pobiera opłat, z kolei opłaty oraz warunki zwolnienia z nich pozostają takie same, jak dla standardowych kart debetowych.

Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest wygoda – kupując bilet komunikacji miejskiej w biletomacie, będzie można jednocześnie za niego zapłacić. Na karcie będzie można zakodować imienne bilety długookresowe 30- i 90-dniowe, normalne i ulgowe, ważne w pierwszej, drugiej lub pierwszej i drugiej strefie biletowej.

Pierwsze 50 tys. osób, których karty zostaną wydane od 1 kwietnia do 30 września br., będzie mogło otrzymać zwrot kosztów jednego biletu okresowego. Zwrot będzie następował w równych częściach przez kolejne 12 miesięcy, pod warunkiem że:
  • bilet zostanie wgrany w ciągu 30 dni od wydania karty,
  • posiadacz karty przez 12 miesięcy będzie opłacał nią zakupy za minimum 300 zł miesięcznie, a młody klient (właściciel PKO Konta Pierwszego oraz Superkonta Graffiti) będzie wykonywał co najmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą na dowolną kwotę w miesiącu.

fot. mat. prasowe

Warszawska Karta Płatnicza od PKO BP

Od 25 marca klienci PKO BP mieszkający w Warszawie mogą korzystać z Warszawskiej Karty Płatniczej, będącej połączeniem karty debetowej i karty miejskiej.


Obecnie bilety długookresowe można kupić i zakodować w ponad 3,3 tys. punktów na terenie Warszawy (biletomatach stacjonarnych, automatach biletowych w autobusach MZA, Punktach Obsługi Pasażerów ZTM, urzędach pocztowych i kioskach).

Przy użyciu jednej karty możemy więc podróżować komunikacją miejską w Warszawie, płacić za zakupy w sklepach stacjonarnych w kraju i za granicą (w tym również zbliżeniowo oraz w internecie), a jeśli poruszamy się samochodem – zapłacić w parkometrach z logo Visa.
Stawiamy na prostotę i wygodę użytkowania. Rozszerzenie funkcjonalności karty płatniczej i możliwość kodowania na niej imiennych biletów długookresowych znacznie usprawni korzystanie z komunikacji miejskiej. Pasażerowie i klienci banku już nie będą musieli nosić ze sobą dwóch kart – od 25 marca wystarczy im tylko jedna. Ponadto część osób, które skorzystają z tej oferty, będzie mogło liczyć na zwrot kosztów zakupu jednego biletu okresowego – mówi Jacek Wojciechowicz, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Wnioski o Kartę są przyjmowane w każdym oddziale Banku. Na Warszawskiej Karcie Płatniczej zostanie umieszczone zdjęcie właściciel – można je dostarczyć w formie papierowej lub elektronicznej. W wybranych placówkach w Warszawie będzie możliwość zrobienia fotografii na miejscu: w oddziale przy ul. Sienkiewicza 12/14; przy ul. Marszałkowskiej 100/102; przy ul. Puławskiej 15 i na pl. Bankowym 2.

Warszawa jest pierwszym miastem, w którym bank wprowadził takie rozwiązanie.


oprac. : Agata Fąs / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: