eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Z PayByNet zapłacisz w e-urzędzie

Z PayByNet zapłacisz w e-urzędzie

2014-10-09 12:45


W porównaniu z innymi rozwiązaniami, pozwalającymi na realizację przelewów za transakcje internetowe, wyjątkowość PayByNet polega na tym, że tylko w tym systemie pieniądze przekazywane są pomiędzy rachunkiem klienta a rachunkiem urzędu bez udziału firmy pośredniczącej.

Jak podkreśla Artur Wojtczuk, usługa PayByNet może przyczynić się do przyspieszenia tempa, a co za tym idzie liczby rozpatrywanych przez urząd spraw, ponieważ moment rozpoczęcia ich realizacji jest uzależniony od potwierdzenia płatności, a nie od chwili zaksięgowania pieniędzy na koncie. Narzędzie to pozwala na skrócenie czasu upływającego pomiędzy złożeniem wniosku a dokonaniem płatności. Decydujący się na skorzystanie z usługi PayByNet klient e-urzędu otrzymuje w serwisie transakcyjnym swojego banku gotowy do zatwierdzenia, wypełniony formularz zawierający wszystkie dane niezbędne do realizacji przelewu.
- Automatycznie wypełnione pole tytułu przelewu, zgodne z tabelą urzędu, bez możliwości wprowadzania zmian przez użytkownika, zabezpiecza go przed ewentualnymi błędami, możliwymi przy ręcznym wypełnianiu formularza - wyjaśnia Artur Wojtczuk.


Sposób korzystania z PayByNet jest prosty i intuicyjny. Na stronie internetowej e-urzędu należy wybrać usługę, za którą chcemy zapłacić, a jako formę płatności potwierdzić PayByNet. Po przejściu na stronę systemu, na prezentowanej liście wystarczy wskazać swój bank, aby zostać przekierowanym do serwisu bankowości elektronicznej. Od razu po zalogowaniu system wyświetla gotowy, uzupełniony formularz przelewu, a po akceptacji przelewu przez użytkownika, urząd natychmiast zostaje powiadomiony, że dana osoba dokonała płatności za usługę.
- KIR S.A. jako operator systemu rozliczeniowego ELIXIR®, który jest standardowym systemem przetwarzającym informacje o przelewach międzybankowych, gwarantuje urzędowi realizację transakcji. Dzięki temu po stronie administracji dana sprawa może toczyć się bez zbędnej zwłoki. Jako potwierdzenie dokonania płatności, PayByNet przesyła do urzędu Elektroniczne Poświadczenie Opłaty - tłumaczy Artur Wojtczuk.

Rozwiązanie oferowane przez KIR S.A. jest zintegrowane z ePUAP oraz portalami i platformami zbudowanymi przez jednostki administracji publicznej do elektronicznej obsługi klienta. Z systemu PayByNet korzystają m.in. mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Gdańska oraz województw opolskiego i śląskiego. Obecnie jest on dostępny w ponad 250 urzędach. System jest coraz częściej wykorzystywany także przez ośrodki geodezji i kartografii do pobierania opłat za udostępniane zasoby kartograficzne. Warto podkreślić, że nie tylko administracja publiczna wykorzystuje system PayByNet w celu usprawnienia swojej działalności i podniesienia jakości obsługi klientów. Narzędzie to stosowane jest z powodzeniem w branży e-commerce - pozwala na opłacanie zakupów w wielu popularnych sklepach z elektroniką, w księgarniach czy w biurach podróży.

poprzednia  

1 2

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: