eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Najlepsze kredyty hipoteczne VII 2014

Najlepsze kredyty hipoteczne VII 2014

2014-07-23 11:35

Najlepsze kredyty hipoteczne VII 2014

Najlepsze kredyty hipoteczne VII 2014 © arsdigital - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (6)

Najlepszy kredyt hipoteczny w złotówkach oferuje obecnie PKO BP - wynika z najnowszego raportu sporządzonego przez Invigo. Chętni na kredyt w euro powinni skierować swe kroki do Deutsche Banku. Od początku roku w ofercie banków pojawiły się również propozycje kredytów udzielanych w ramach programu rządowego wsparcia "Mieszkanie dla młodych". W ich przypadku, najbardziej interesującą propozycję dla kredytobiorców posiada również Deutsche Bank, który wyprzedził w tym miesiącu zwycięzcę poprzedniego zestawienia - Alior Bank.
Lipiec 2014 to miesiąc, w którym wchodzą w życie ostatnie zapisy znowelizowanej Rekomendacji S, dotyczące kredytów walutowych. Od teraz, banki mogą udzielać kredytów hipotecznych w walucie obcej już tylko kredytobiorcom, którzy trwale uzyskują dochody w tej walucie. Natomiast kredytu w złotych nie dostaną osoby czy rodziny, które większość dochodów otrzymują w walucie obcej. Może to być bolesna zmiana dla Polaków pracujących zagranicą w krajach spoza strefy Euro (np. Wielka Brytania, Szwecja, Norwegia), a planujących zakup nieruchomości w Polsce.

Jednocześnie poszerza się grono banków oferujących kredyty w programie „Mieszkanie dla młodych”. W lipcowym rankingu Invigo prezentujemy już siedem ofert kredytów z rządowym wsparciem. Mimo jak dotąd mniejszej niż oczekiwano sprzedaży kredytów w ramach MdM, deweloperzy w większości zanotowali dynamiczne wzrosty liczby sprzedanych mieszkań, co świadczy o rosnącym popycie na mieszkania na rynku pierwotnym.

W niniejszym rankingu, tradycyjnie już, prezentujemy aktualne promocje i oferty specjalne. Wynikiem tego są zmiany w rankingu INVIGO TOP 10, przygotowywanym przez ekspertów pośrednika na początku każdego miesiąca. Zestawienie powstaje w oparciu o aktualne oferty banków współpracujących z firmą. Na potrzeby rankingu analitycy Invigo badają także zdolność kredytową klienta osiągającego przeciętne dochody, a także tradycyjnej polskiej rodziny „2+2”. Eksperci Invigo zwracają uwagę na fakt, że poszukując najatrakcyjniejszego kredytu dla siebie warto brać pod uwagę nie tylko wysokość comiesięcznej raty, ale także pozostałe parametry kredytu oraz opłaty dodatkowe, jakie się z nim wiążą.

ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA

Według najnowszych danych GUS, wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w Polsce wynosi około 3 875,77 zł, czyli około 2 767,39 zł na rękę. Osoba, która nie ma żadnych innych zobowiązań może dziś liczyć na 254 933 zł kredytu. Maksymalna rata, jaką kredytobiorca może opłacać wynosi 1417 zł w przypadku kredytu w złotych i 1134 zł w przypadku kredytu walutowego. Niewielki limit na karcie kredytowej czy w koncie oraz 300 złotych miesięcznej raty innego kredytu (np. gotówkowego) znacznie obniżają zdolność kredytową, ale nadal można pożyczyć 198 261 zł. Podkreślić należy, że wyliczenia zdolności kredytowej mają charakter uśredniony, dlatego też zdolność kredytowa w wybranym banku może się różnić.

fot. mat. prasowe

Zdolność kredytowa 30-latka

Osoba, która nie ma żadnych innych zobowiązań może dziś liczyć na 254 933 zł kredytu. Maksymalna rata, jaką kredytobiorca może opłacać wynosi 1417 zł w przypadku kredytu w złotych i 1134 zł w przypadku kredytu walutowego.


Tradycyjna rodzina złożona z rodziców oraz dwójki dzieci, osiągająca przeciętne miesięczne wynagrodzenie w wysokości 5 534,32 zł (stała umowa o pracę) - przy założeniu, że nie ma żadnych innych zobowiązań - może otrzymać maksymalny kredyt w wysokości 536 852 zł. Przy średniej cenie transakcyjnej 1 metra kwadratowego mieszkania w Warszawie, która wynosi 7 265 zł/m2 (Raport ZBP, AMRON–SARFiN, I kwartał 2014r.) za tę kwotę kredytu rodzina może sobie pozwolić na zakup około 73 metrowego mieszkania. Dodatkowe obciążenia domowego budżetu (np. raty niewielkich kredytów gotówkowych) lub limity w kontach znacznie obniżą wysokość potencjalnego kredytu. Jednak nawet przy pewnych ograniczeniach, typowa polska rodzina z dwójką dzieci z powodzeniem może starać się o kredyt w wysokości 480 181 zł.

fot. mat. prasowe

Zdolność kredytowa rodziny 2+2

Tradycyjna rodzina złożona z rodziców oraz dwójki dzieci, osiągająca przeciętne miesięczne wynagrodzenie w wysokości 5 534,32 zł (stała umowa o pracę) - przy założeniu, że nie ma żadnych innych zobowiązań - może otrzymać maksymalny kredyt w wysokości 536 852 zł.


RANKING NAJCIEKAWSZYCH OFERT

Invigo przeanalizowało propozycje dla klienta, który szuka kredytu na realizację własnych potrzeb mieszkaniowych - czyli zakup mieszkania/domu bądź też na budowę domu. Kredyt wyniesie 200 tys. zł i będzie spłacany przez 30 lat. Warto dodać, że z danych Invigo wynika, że jest to najbardziej poszukiwany i jednocześnie najczęściej wybierany przez klientów pośrednika okres kredytowania nieruchomości.

 

1 2 ... 8

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: