eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › BIK Pass: przepustka do tańszych kredytów

BIK Pass: przepustka do tańszych kredytów

2014-05-14 11:21

BIK Pass: przepustka do tańszych kredytów

BIK Pass pozwoli na tańszy kredyt © Coloures-Pic - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Do portfela obok dowodu i kart płatniczych można już włożyć dokument określający wiarygodność finansową. Przyda się, bo wydawany przez Biuro Informacji Kredytowej certyfikat BIK Pass z pięcioma gwiazdkami pozwoli poczuć się jak VIP i otrzymać tańszy kredyt lub rabat na ubezpieczenie.
BIK Pass każdy może bezpłatnie pobrać ze strony internetowej BIK. Można go przygotować w postaci, która nie ujawni wrażliwych danych finansowych, jeśli zainteresowany sobie tego nie życzy. Znajdują się na nim dane osobowe, ocena punktowa i gwiazdkowa wiarygodności kredytowej oraz status spłat. Posiadanie czterech i pięciu gwiazdek mówi o tym, że dany klient przede wszystkim terminowo spłaca swoje kredyty, nie posiada ich przesadnie dużo oraz w umiarkowany sposób korzysta z dostępnych limitów.

Na razie premie w dwóch bankach i u dwóch ubezpieczycieli

Korzystniejsze warunki kredytowe klientom z cztero i pięcio gwiazdkową oceną na BIK Passie na początek zaoferowali: BGŻ i Getin Noble Bank oraz TU Open Life i TU Europa.

W BGŻ na pierwszy ogień poszła pożyczka gotówkowa z 9 proc. oprocentowaniem i 5 proc. prowizją, ze stałą ratą do 8 lat. Bank oferują ją cztero i pięciogwiazdkowym klientom. Getin Noble Banku osobom z min. 544 pkt scoringu udzieli kredytu bez prowizji. Posiadacze 5 gwiazdek na BIK Passie będę mieli niższe od standardowego o 1 pkt. proc. oprocentowanie limitu kredytowego oraz lepsze warunki na karcie kredytowej. Starając się zniżki ważne jest dopilnowanie wymaganej w poszczególnych instytucjach aktualności raportu. Może to być np. okres dwóch tygodni albo miesiąca.

BIK do premiowania BIK Passu zachęca kolejne instytucje finansowe. Obecnie ocenę wiarygodności kredytowej przygotowywaną przez BIK wykorzystuje około 40 banków.

Przedstawiciele BIK nie ukrywają, że inspiracją do stworzenia certyfikatu wiarygodności kredytowej był dla nich rynek amerykański. Dla wchodzących w dorosłe życie Amerykanów dbałość o wiarygodność finansową jest jednym z priorytetów. Procentuje zarówno w bankach, jak i w firmach ubezpieczeniowych, gdzie wiarygodnym taniej oferuje się m.in. ubezpieczenia komunikacyjne. Dostrzegalna jest bowiem zależność między szkodowością a rzetelnością finansową. Łatwiej również wynająć mieszkanie.

fot. mat. prasowe

BIK Pass

BIK Pass każdy może bezpłatnie pobrać ze strony internetowej BIK. Można go przygotować w postaci, która nie ujawni wrażliwych danych finansowych, jeśli zainteresowany sobie tego nie życzy.


7 mln osób na 5 gwiazdek

W Polsce 5 gwiazdkowe scoringi, które mogłyby przynieść ich posiadaczom finansowe korzyści ma obecnie 7 mln osób z 22 mln zarejestrowanych w BIK (122 mln historii kredytowych). Akcja poza realnymi korzyściami dla kredytobiorców ma mieć również efekt edukacyjny – przekonać Polaków do większej dbałości o wiarygodność finansową i pokazać pozytywną stronę istnienia w bazach BIK. Wielu osobom BIK wciąż, bowiem kojarzy się negatywnie jako czarna lista dłużników, niespłacających zobowiązań kredytowych.

 

1 2

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Zmień konto osobiste i zyskaj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: