eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Kurs EUR/USD oddala się od wsparcia na 1,3710

Kurs EUR/USD oddala się od wsparcia na 1,3710

2014-03-31 11:07

Dane wskazujące na deflację w Hiszpanii postawiły euro pod presją. Choć publikacje obrazujące tendencje cenowe w niemieckiej gospodarce przełożyły się na pokrywanie krótkich pozycji i w rezultacie pozwoliły kursowi EUR/USD oddalić się od wsparcia 1,3710, to bardzo prawdopodobny spadek inflacji dla całego Eurolandu do nowych cyklicznych minimów na kilka dni przed posiedzeniem ECB ponownie skutkować będzie zniżkami eurodolara.
Bardzo prawdopodobny jest bowiem spadek dynamiki HICP do zaledwie 0,5 proc. r/r , który przy silniejszym euro i postępującym zacieśnieniu warunków monetarnych postawi ECB pod ścianą i zagwarantuje zmianę retoryki władz monetarnych. Należy także pamiętać, że tym razem przepływy typowe dla końca miesiąca, które związane są z powrotem instytucjonalnych uczestników rynku obligacji i akcji do benchmarkowych alokacji wspierać będą dolara. W godzinach popołudniowych Janet Yellen stanie przed szansą zdystansowania się od zbyt daleko idącej deklaracji o możliwości podwyżki stóp pół roku po zakończeniu QE. Poznamy również regionalne wskaźniki obrazujące koniunkturę (Chicago PMI i Dallas Fed), które będą ostatnimi wskazówkami przed publikacją ISM dla przemysłu. Znane są już wartości indeksów: Philly Fed, Kansas Fed, NY Empire State i Richmond Fed. W tym gronie jedynie ten ostatni minimalnie się osunął, pozostałe mocno odbiły. Kurs EUR/PLN zniżkował w ubiegłym tygodniu pod 4,17. Tym samym złoty, zgodnie z naszym krótkoterminowym modelem równowagi, zniwelował niedowartościowanie wynikające ze wzrostu napięć geopolitycznych.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

Zobacz także


Więcej na ten temat: komentarz walutowy, kursy walut, złoty, dolar, euro, EBC

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.