eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › PKO BP: IKO dla dzieci już działa

PKO BP: IKO dla dzieci już działa

2014-02-11 13:05

PKO BP: IKO dla dzieci już działa

IKO dla dzieci już działa © Petra Nowack - peno - Fotolia.com

PKO Bank Polski udostępnił portmonetkę IKO dla dzieci poniżej 13. roku życia. Pod kontrolą rodziców najmłodsi mogą teraz płacić telefonem za drobne zakupy i wypłacać gotówkę z bankomatów. Korzystanie z kieszonkowego wchodzi w nową bezgotówkową erę.
PKO Bank Polski udostępnił portmonetkę IKO dla dzieci poniżej 13. roku życia. Pod kontrolą rodziców najmłodsi mogą teraz płacić telefonem za drobne zakupy i wypłacać gotówkę z bankomatów. Korzystanie z kieszonkowego wchodzi w nową bezgotówkową erę.

Aby dziecko mogło zacząć korzystać z portmonetki IKO, rodzic po zainstalowaniu aplikacji na jego telefonie, musi zarejestrować ją w serwisie portmonetka.pkobp.pl, zaznaczając, że z produktu korzysta dziecko. W ten sposób aktywowany jest dzienny limit operacji w wysokości 150 zł, który ogranicza kwotę transakcji dokonywanych przez dziecko. Rodzic po rejestracji w serwisie portmonetka.pkobp.pl może również kontrolować wydatki dziecka.

- Portmonetka IKO dla dzieci poniżej 13. roku życia jest znakomitym uzupełnieniem oferty PKO Junior, która cieszy się wśród klientów PKO ogromnym zainteresowaniem. Teraz udostępniamy rodzicom kolejne narzędzie wspomagające edukację finansową najmłodszych, zaś dzieciom pokazujemy, że własnymi finansami można zarządzać w nowoczesny sposób. Wszystko w ramach bezpiecznego, prostego i szybkiego rozwiązania, jakim są płatności mobilne IKO – mówi Michał Macierzyński, Dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim.

fot. Petra Nowack - peno - Fotolia.com

IKO dla dzieci już działa

PKO Bank Polski udostępnił portmonetkę IKO dla dzieci poniżej 13. roku życia. Pod kontrolą rodziców najmłodsi mogą teraz płacić telefonem za drobne zakupy i wypłacać gotówkę z bankomatów.


Zasilenie portmonetki IKO jest możliwe poprzez przelew na rachunek portmonetki wykonany z rachunku w PKO Banku Polskim lub z rachunku w innym banku, ale także poprzez przelew na numer telefonu od innego posiadacza IKO, czy za pomocą wpłaty gotówkowej na przykład w oddziale. Portmonetka IKO, podobnie jak aplikacja IKO połączona z rachunkiem bankowym w PKO czy Inteligo, działa na systemach: Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry, a także na starszych typach telefonów z systemem Symbian i na tych umożliwiających instalację aplikacji Java.

Telefonem z IKO można obecnie płacić w 68 tysiącach terminali płatniczych eService w całej Polsce, między innymi w takich sieciach jak Auchan, Dino, Intermarche, Piotr i Paweł, Real, Simply Market, Shell, Rossmann, Empik, Dominium, McDonalds, North Fish, Sodexo, Telepizza, Coffee Heaven, Costa Coffee, Green Coffee, Empik cafe, Helios, Multikino, Aldo, Carry, Esprit, GAP, Gatta, Pierre Cardin, Promod, River Island, Tatuum, Venezia, Decathlon, Avans, Media Expert, MIX Electronics, Sferis, Douglas, Inglot, L’Occitane, Sephora, 1-minute, Inmedio, Relay.

IKO umożliwia także wypłatę gotówki bez karty z ponad 6 tysięcy bankomatów PKO i Euronet, a także dokonywanie płatności za zakupy w ponad 8 tysiącach sklepów internetowych obsługiwanych m.in. przez Dotpay, eCard, eService, Przelewy24, Transferuj.pl i Blue Media.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Kampeal / 2014-03-07 15:48:11

    I tak moga wydac tyle co im rodzice przeleja wiec dla mnie spoko opcja z ta portmonetka IKO. Na razie jednak jestem na etapie - bedziesz grzeczny, zaloze Ci portmonetke IKO. :D odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: