eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Polacy mniej zadłużeni

Polacy mniej zadłużeni

2013-10-10 23:58

Polacy mniej zadłużeni

Mniej długów © WavebreakMediaMicro - Fotolia.com

Zaległe zadłużenie Polaków jest coraz niższe - pod koniec września 2013 roku wyniosło 39,03 miliarda złotych. O ponad 10 tysięcy spadła też liczba dłużników, jednak nadal niemal 2,3 miliona osób nie reguluje w terminie swoich zobowiązań - wynika z informacji BIG InfoMonitor.
25. edycja Raportu InfoDług, przygotowanego przez BIG InfoMonitor S.A. przedstawia stan zaległych zobowiązań Polaków na koniec września 2013 roku.

W porównaniu do danych z czerwca bieżącego roku przeterminowane zadłużenie spadło o 820 milionów złotych. Nie zmieniła się natomiast geograficzna struktura dłużników podwyższonego ryzyka - nadal najwięcej jest ich w województwie śląskim, mazowieckim, dolnośląskim i wielkopolskim. Łączne zaległe zadłużenie w tych województwach wynosi ponad 20,39 miliarda złotych, co stanowi 52,26 procent wszystkich niespłacanych na czas zobowiązań.

Terminowo nie reguluje swoich płatności 6 procent Polaków. "Przeciętny dłużnik" to mężczyzna w wieku 30-39 lat. Kwota średniego zobowiązania była niższa o 278 zł niż pod koniec czerwca 2013 roku (w stosunku do września ubiegłego roku wzrosła o 350 zł). Ponad 60 procent dłużników zalega z kwotami niższymi niż 5 tysięcy złotych. Jednakże nadal są osoby winne znacznie wyższe kwoty. Zadłużenie największego dłużnika (mieszkańca Mazowsza) nadal rośnie i przekroczyło już 108 milionów złotych, a suma zadłużenia osób z "pierwszej dziesiątki największych dłużników" przekracza 1 procent wszystkich zaległych zobowiązań.

Oceń

1 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: